war

"Рух тротуаром обирають понад 60% велосипедистів": чи зміниться ситуація після нещодавніх змін до ПДР?

5.10.2021 р., 13:04

29 вересня уряд схвалив проєкт змін до правил дорожнього руху, частина яких стосується велосипедистів. Про те, що зміниться для власників двоколісного транспорту, в ефірі Українського радіо розповідає комунікаційна менеджерка U-Cycle Марина Блудша.

Що зміниться для велосипедистів із набуттям чинності оновлених правил дорожнього руху?

Насамперед зміниться їхнє правове знаходження на дорогах. Нарешті до правил дорожнього руху внесли зміни, які стосуються дорожньої розмітки та багатьох знаків для людей на велосипедах в Україні. Узаконено поняття "велосмуга", "велопереїзд", "контрсмуга", "острівець безпеки", а не лише "велодоріжки", як це було раніше. Велопереїзд — це червоно-біла розмітка, яка йде паралельно до пішоходів. І по велопереїзду людина має право переїжджати на велосипеді, в той час коли по пішохідному переході повинна вести велосипед в руках. Ось ці нові поняття розширюють види велосипедної інфраструктури, які вже застосовувалися на практиці, а тепер узаконені в правилах дорожнього руху. 

Чи буде законно велосипедистам користуватися тротуарами?

Ні, тротуари — це пішохідна зона. За правилами дорожнього руху (і зміни цього не торкнулися) велосипедист — повноцінний учасник дорожнього руху. Він повинен рухатися на велосипеді або проїжджою частиною, або велодоріжкою, велосмугою тощо. За нашими підрахунками велосипедистів у Києві, які ми проводимо з 2014 року, поведінку "рух тротуаром" обирають понад 60% велосипедистів. Це — порушення ПДР. Повинна бути інфраструктура на дорозі. І якраз ці зміни в правилах дорожнього руху сприятимуть тому, щоб не заохочувати рух велосипедистів тротуарами. 

Яке покарання передбачено за порушення правил дорожнього руху велосипедистом?

Це — адміністративне порушення. В нових правилах дорожнього руху немає змін стосовно цього. Як було, так і залишилося. Якщо не помиляюся, за таке порушення передбачено штраф у кількасот гривень.

Чи достатньо для їзди велосипедом тільки наявності двоколісного транспорту?

Оскільки велосипедисти — повноцінні учасники дорожнього руху, їм обов’язково потрібно прочитати правила дорожнього руху. Вони не закінчують відповідної школи і не отримують права, але й практики отримання прав велосипедистами немає ніде у світі. Якби було інакше, то це обмежило би доступ до цього виду транспорту великій кількості населення.

Фото: Марина Блудша, Facebook

"Рух тротуаром обирають понад 60% велосипедистів": чи зміниться ситуація після нещодавніх змін до ПДР?

Новини по темі