В ефірі

Петиція Кондратюка: продюсер прокоментував, чому варто забороняти всім російським артистам виступати в Україні

17.10.2021 р., 17:39
Петиція Кондратюка: продюсер прокоментував, чому варто забороняти всім російським артистам виступати в Україні

Петиція про заборону концертів артистів з Російської Федерації на сайті президента України набрала необхідну кількість підписів. Відтак в Офісі президента її мають розглянути. Ініцітор петиції, продюсер і телеведучий Ігор Кондратюк в ефірі Українського радіо прокоментував, чому варто заборонити всім російський акторам, співакам та іншим діячам культури виступати в Україні.

Ігор Кондратюк прокоментував, чому виникла ініціатива заборонити концерти артистів з Росії. 

"У нас восьмий рік розв'язаної Росією війни, у нас немає авіасполучення з Росією, у нас не транслюються російські фільми, заборонена трансляція провайдерами російських телеканалів, просто громадяни Росії дуже рідко зараз приїжджають до нас. Тому ми просто не хочемо, щоб люди, які представляють країну-агресора, фігурували тут. Тому що в переважній своїй більшості ці люди вже на третіх виборах поспіль підтримують діючого президента Росії Путіна, який розв’язав війну проти України, і я не розумію, чому виключення робиться для артистів, які ведуть концертну діяльність. Як на мене, при попередній владі таких артистів майже не було. 

Я написав цю петицію після концерту Басти, тому що Баста — міцний "кримнашист", тобто людина, яка по-реперськи плює на територіальну цілісність України, і я не розумію, як його міг хтось пустити в Україну. Зрозуміло, що, окрім Басти, ще декілька людей, які організовували концерт, отримали зиск і дивіденди, і я стверджую, що ці люди в тому числі причетні до державного управління цією країною. І у мене виникає питання, як таке може бути. Солдати сидять на сході в окопах і захищають територіальну цілісність України, всі категорії росіян, які реально проти територіальної цілісності України, у своїй більшості не в‘їжджають в Україну, і раптом якомусь незрозумілому мені громадянину Росії, який абсолютно нехтує нашими законами, що він демонстрував у 2014-2016 роках, дозволено в Києві співати. І виникає питання, а чому дозволено", — сказав Кондратюк.

Продюсер пояснив, чому наголошує саме на повній забороні виступів російських діячів культури в Україні.

"Я створив петицію про повну заборону, тому що особи, які або засвітилися в Криму, або кажуть, що Крим російський, з неповагою до української території українців, не мають права в'їжджати. У мене таке враження, що при нинішній владі, люди, які там сидять, вони або не вміють читать, або не вміють користуватися ютубом і вважають, що Баста — класний хлопчик", — сказав він.  

Кондратюк зауважив, що останнім часом Україною гастролюють артисти, концерти яких мали би бути заборонені. 

"У нас є закон про гастрольну діяльність. І 5 жовтня 2017 року були прийняті додаткові параграфи до пункту щодо гастрольної діяльності артистів країни-агресора. Згідно з цією статтею Баста не повинен був бути. Тому що він проти територіальної цілісності України. Після Басти приїхала Любов Успенська, яка каже, що Путін — прекрасна людина і взагалі без варіантів. Виступала також й Ірина Круг, яка мала концерти в Криму після березня 2014 року. Далі приїхав Валерій Меладзе, який з 2003 року є членом партії "Єдина Росія", яка є партією війни проти України. Вони всіма своїми мандатами голосували за анексію Криму, за ведення війни проти України і підтримують Путіна. Я вважаю, що такі люди не повинні настролювати. Я виходжу з того, що в цій країні живуть мої родичі і я, і ця країна має бути захищена максимально нашою державою. Це повинні робити закони", — зауважив телеведучий. 

Проте, на його думку, люди, які підтримали Україну, не повинні підпадати під цю сурдінку (зводитись до одного рівня — ред.) 

"Про це я написав у преамбулі. Це будуть визначати спеціальні органи. Для цього існують Міністерство культури, спеціальна служба в СБУ та Держприкордонслужба", — додав він. 

Ініціатор петиції зауважив, якої реакції очікує від президента. 

"Президент України повинен проявити законодавчу ініціативу, щоб Верховна Рада внесла зміни в закон про гастрольну діяльність, зокрема зміни в ті статті, які регламентують гастрольну діяльність артистів країни-агресора. І піти від зворотнього: всім заборонено, окрім тих, хто публічно підтримував Україну", — налогосив Кондратюк. 

Фото з фейсбук-сторінки Ігоря Кондратюка 

Останні новини
Барбадос позбувся британської очільниці та став республікою. Чому це важливо для України – пояснює історик
Барбадос позбувся британської очільниці та став республікою. Чому це важливо для України – пояснює історик
 "Без українських олігархів, створення середнього класу є неможливим", — академік Ігор Юхновський про шкідливість деолігархізації в Україні
"Без українських олігархів, створення середнього класу є неможливим", — академік Ігор Юхновський про шкідливість деолігархізації в Україні
"В пандемію люди з інвалідністю залишаються сам на сам із тяжкими ускладненнями" –  Баранцова
"В пандемію люди з інвалідністю залишаються сам на сам із тяжкими ускладненнями" – Баранцова
 За двісті років лісовий покрив України зменшився втричі. Експерт про те чи врятує програма Зеленського ліси України?
За двісті років лісовий покрив України зменшився втричі. Експерт про те чи врятує програма Зеленського ліси України?
Законодавчі ініціативи Зеленського: коли  громадян РФ позбавлятимуть громадянства України?
Законодавчі ініціативи Зеленського: коли громадян РФ позбавлятимуть громадянства України?
Новини по темі
Президентський "екватор": що і як говорив Володимир Зеленський під час прес-марафону
Інформаційні операції Росії проти України: чи є можливості для протидії?
Російське вторгнення в Україну: як країни Заходу реагують на небезпеку з боку Росії?
"Воєнна тривога 2021": чи відбудеться в січні вторгнення Російської Федерації на територію України?
Зустріч очільників оборонних відомств США та України: про що говорили Резніков та Остін?
Наші проекти