В ефірі

"Омікрон" лютує та мікс міфів про щеплення: чим запам’ятався минулий тиждень пандемії коронавірусу

24.01.2022 р., 18:08
"Омікрон" лютує та мікс міфів про щеплення: чим  запам’ятався минулий тиждень пандемії коронавірусу

За минулий тиждень штам "Омікрон" поширився у десяти регіонах України, його масове поширення призвело до посилення карантинних обмежень. Фейки та маніпуляції ж ширяться мережею незалежно від кількості та інтенсивності циркулюючих штамів коронавірусу.

"Омікрон" та карантинні обмеження

За останній тиждень в Україні спостереглось стрімке зростання кількості захворювань на коронавірус і не таке стрімке збільшення госпіталізацій, що відповідає опису поширення штаму "Омікрон". Дослідження показують, що "Омікрон" рідше спричиняє серйозні симптоми, ніж попередні варіанти Covid-19. Тобто госпіталізацій при "Омікроні" менше. Але цей варіант дуже заразний, ним можуть інфікуватися навіть повністю вакциновані люди.

Наразі в Україні підтвердили наявність Омікрону у десяти регіонах.

Сепаратистські ЗМІ повідомляють, що в окупованому Криму очікують на масове розповсюдження нового штаму "омікрон" в найближчі два тижні. У Криму з 17 січня почали діяти посилені карантинні обмеження, згідно з якими під заборону потрапляють масові заходи та відновлюється обов'язкова вимога щодо пред'явлення паспортів вакцинації при відвідуванні громадських місць. А з 24 січня кримчани віком від 60 років будуть зобов'язані дотримуватися режиму самоізоляції. Усім роботодавцям рекомендовано перевести працівників зазначеної вікової категорії на віддалену роботу. Крім цього, керівники державних органів Криму та муніципальних органів мають перевести на віддалену роботу до 50 відсотків штатної чисельності працівників.

Сепаратистські ЗМІ в окупованій частині Донецької області також повідомляють, що з метою протидії поширенню коронавірусу відновлено перевірки із притягненням до відповідальності тих, хто не дотримується маскового режиму. 

Фейки тижня: "вакцинація заражає" і "вакцинація сприяє мутаціям"

Нині найбільше випадків COVID-19 від початку пандемії зареєстровано у США, Індії та Бразилії. Загалом коронавірус зафіксували у 224 країнах та територіях. Україна посідає 17-те місце за загальною кількістю випадків COVID-19 з початку пандемії у світовій статистиці.

Як повідомив виконавчий директор програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я Майкл Раян, щеплення від коронавірусного захворювання COVID-19 має вже близько половини населення світу. Утім у соціальних мережах є міф, що людина може заразитися COVID-19 внаслідок вакцинації. Насправді ж неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати, наприклад, такі симптоми, як лихоманка. Вони нормальні та є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього.

У соціальних мережах також можна знайти міф про те, що масова вакцинація призводить до мутації коронавірусу. Насправді ж масова вакцинація не тільки не призведе до мутації коронавірусу ковід-19, а й навпаки допоможе запобігти цьому через колективний імунітет. Якщо щепити значну частину населення, то вірусу не буде де мутувати і його нові штами з’являтимуться все менше й менше.

Грип та коронавірус – небезпечний мікс

Сергій Комісаренко, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки та оборони, академік НАН України зауважив, що "Невакцинована людина — це чудове джерело для розвитку і появи нових варіантів вірусу. Мутації відбуватимуться, тому що в нас, на жаль, ще багато людей, які не є вакцинованими". 

Також експерт наголосив, що мікс в організмі однієї людини грипу та COVID-19 дуже загрозливий. Наша імунна система вміє розрізняти різні віруси і боротися з ними, але при такому подвійному навантаженні вона може не витримати. Тому вкрай важливо вакцинуватися і проти COVID-19, і проти грипу.

Фото: Українське радіо

Останні новини
Дія.Бізнес: для українців за кордоном створили гарячу лінію для консультування щодо працевлаштування та реєстрації в ЄС
Дія.Бізнес: для українців за кордоном створили гарячу лінію для консультування щодо працевлаштування та реєстрації в ЄС
"Союз найбільших друзів України": чому Джонсон ініціював нове європейське об’єднання?
"Союз найбільших друзів України": чому Джонсон ініціював нове європейське об’єднання?
Під час війни програма "Доступні ліки" працює — НСЗУ
Під час війни програма "Доступні ліки" працює — НСЗУ
Зняття санкцій в обмін на фінансування відбудови України: про що домовляються російські олігархи зі Заходом?
Зняття санкцій в обмін на фінансування відбудови України: про що домовляються російські олігархи зі Заходом?
Як повернути незаконно націоналізоване майно на тимчасово окупованих територіях: думка правника
Як повернути незаконно націоналізоване майно на тимчасово окупованих територіях: думка правника
Новини по темі
Державна зрада чи "медійний резонанс": чому Медведчук дав покази проти Порошенка? Аналізує правник
"Вони отримали меседж, що їм тут не раді" — Сінькевич про Каннський фестиваль та участь російських проєктів у ньому
НБУ зняв обмеження з продажу валюти: що відбудеться з курсом?
Зняття санкцій з Росії та Білорусі: чи поступиться Європа через можливий голод чи проблеми з газом?
Шахрайство в умовах війни: НБУ про нові схеми видурювання грошей в українців
Наші проекти