Сама не вірю, що мені вдалося зробити пісню, яка може залишитися актуальною в будь-який час – Alina Pash

13.02.2022 р., 17:37
Сама не вірю, що мені вдалося зробити пісню, яка може залишитися актуальною в будь-який час – Alina Pash

Вчора закінчилася фінальна частина національного відбору учасників пісенного конкурсу "Євробачення-2022", яке відбудеться в італійському Турині. Україну цього року на конкурсі представлятиме співачка Alina Pash з піснею "Тіні забутих предків". Про перші враження, як створювалася пісня та плани на весну переможниця розповіла радіо Промінь в програмі "Вікенд".

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

"Вчора я і коментарі трохи читала, і бачила реакцію залу та журі. Це було максимально сильно для мене, тому що я вже змушувала людей танцювати і притопнути ніжкою, але змусили відчути і просльозитись – це дещо неймовірне. Я сама аж не вірю, що мені вдалося зробити пісню, яка може залишитися актуальною в будь-який час. Відчувається, що цю пісню можна буде через десять років увімкнути і вона все одно буде звучати потрібно, її не треба буде міняти", – розповіла Alina Pash. 

За словами співачки, при створенні пісні вона намагалася брати приклад з відомих на весь світ музичних хітів: "Коли я писала цю пісню, то написала саунд-продюсеру Тарасу Базієву, з яким я співпрацюю: "Тарасе, уяви, що співає Alina Pash і з нею фольклорний гурт "Щука-риба", який епічно підспівує їй у приспіві. І уяви собі, що ця пісня стоїть в плейлисті десь між Майклом Джексоном "Earth song" і Адель "Skyfall". Такий своєрідний референс дав сформувати, зробити пісню "Тіні забутих предків". 

"Перед виступом мені, звісно ж, було страшно, як і усім. Я дивилася "Тіні забутих предків", дивилася на цю драму, красу, на цих Ромео і Джульєтту по-українськи і дихала. Це мені допомогло, мабуть, не показувати, що я тряслась всередині жорстко. Але саме ці вправи та ритуал домоголли мені зібрати все і видати. Я рада, що люди це почули та відчули", – зазначила співачка.

Принагідно переможниця Нацвідбору розповіла, що на конкурсі її підтримувала родина та друзі: "Після виступу та спілкування з журналістами я набрала першими батьків. Вони, звісно ж, перживали, піднімали всіх людей на Закарпатті. Дуже приємно, коли мені писали, що всією родиною голосують за мене. Тому що б не сталося, я впевнена в тому, куди я йду і навіщо. Зараз, в 2022 році Україна має звучати не просто з повідомленням, що в нас є свій фольклор і він гарний. Мені хотілося показати українську пісню, де буде інше – балада. Я хочу показати, що такий фольклор теж може торкатися душ європейців та загалом людей по всьому світу". 

"В ютубі вже багато реакцій, людей "мурашить" і ми будемо ці мурашки ще більше розмножувати. Попрацюємо ще краще над номером, над піснею, щоб донести до всіх повідомлення "Пам’ятайте предків, але пишіть і творіть власну історію", – наголосила Alina Pash. 

Наостанок виконавиця розповіла, що попри напружену підготовку до Євробачення в травні, в неї є й багато інших творчих планів на найближчий час: "До травня в мене є вже концерти по Європі. А в цю п'ятницю я маю оголосити, що виступаю з такою співачкою, як Princess Nokia – реперкою, в якою я буду на support-і".

Фото: Главком