В ефірі

Смертельний відпочинок на воді в умовах воєнного стану: підсумки літніх рейдів по водоймах Одещини

31.08.2022 р., 11:57
Смертельний відпочинок на воді в умовах воєнного стану: підсумки літніх рейдів по водоймах Одещини

Як в Одеській області порушували заборону купатися не лише в морі, а й у внутрішніх водоймах? Якою є динаміка летальних нещасних випадків у порівнянні із попередніми роками? Як карають порушників? Про підсумки літніх рейдів по водоймах Одещини розповів журналіст Одеської регіональної філії Українського радіо.

Програма:

Про заборону купатися та летальні випадки

За інформацією оперативного командування "Південь" на прибережних водах Одеської та Миколаївської областей від купання в заборонених зонах через вибухи мін загинули семеро людей. Все узбережжя Чорного моря є лінією оборони. Так визначили військові. Це й обумовило заборону перебування на пляжах. Хоча, за словами секретарки ДСНС в Одеській області Марини Мартиненко, люди дуже часто не дотримувалися цих правил.

Водночас цього року протягом літа в Чорному морі не було жодного потопельника. Такого не було у минулі роки. Але це можна відзначити завдяки заборонам.

Мартиненко також зазначила, що більш небезпечними, ніж морське узбережжя, цьогоріч були внутрішні водойми, оскільки на їх берегах на Одещині не було відкрито жодного офіційного пляжу. Це означає, що не було перевірено дно та не було встановлено рятувальних постів. При цьому деякі відпочивальники не проявляли обережності. У результаті протягом трьох місяців літа загинуло 14 осіб, з них один підліток, який загинув у Березівському районі поблизу села Ставкове.

Про патрулювання морських пляжів

Це й підрозділи поліції, і добровільні екіпажі, які надавали в цьому допомогу, а також Національна гвардія та територіальна оборона. До обов'язків всіх підрозділів входять попереджувальні бесіди з відпочивальниками, а також контроль за тим, щоб людина покинула зону пляжу. Крім того, це робота з підозрілими особами. 

Як повідомила Українському радіо.Одеса спікерка патрульної поліції Одещини Алла Марченко, робота її відомства була доволі напруженою, оскільки цього року патрулювання додалося до реагування на виклики по телефонній лінії 102. Таких викликів буває в середньому 800-900 на добу, і по кожному з них люди чекають на оперативне реагування поліції. При цьому порушники пляжних заборон, м'яко кажучи, не охоче покидали пляжі. Аргументом у дискусії з поліціянтами були такі слова: "Життя одне, і ми хочемо відпочивати саме тут і зараз. І це не так небезпечно, як кажуть".

За словами Алли Марченко, серед порушників переважали місцеві жителі, і аргументів на свій захист вони знаходили безліч. Вона повідомила, що у приїжджих інша тактика: вони стежать за переміщенням патрулів, і у разі їх появи ховаються в кущах, чекаючи, коли патруль піде з цієї ділянки.

Про санкції щодо порушників

У патруля не такий вже і великий арсенал засобів впливу на порушників, оскільки накладаються штрафи або відбувається затримання таких персон лише у випадку адміністративних чи кримінальних правопорушень. Мені довелося спостерігати, як правоохоронець вмовляв відпочивальницю покинути пляж, яка просто ігнорувала ці вимоги. При цьому у 20 метрах за огородженою територією можна було помітити спеціально обладнану для відпочинку територію, де опори бунгало з відпочивальниками частково знаходилися у воді, а півтора десятка щасливих пляжників та їх дітей перебували у воді, хоча там була й обмежувальна стрічка.

Коментуючи цю ситуацію, спікерка патрульної поліції Одещини Алла Марченко, пояснила, що дозволи на ведення діяльності бізнесу у пляжних зонах існують. Але бізнесмен зобов'язаний встановити обмежувальну стрічку або сітку, і далі він не відповідає за те, що пляжники порушують правила.

Тож ми маємо приклад неповаги окремих наших громадян до законів та правоохоронців, які змушені залучати свої сили для контролю за діями пляжних порушників замість ефективних дій на більш важливих ділянках під час воєнного стану. 

Втім одесити не були б одеситами, якби не знайшли альтернативу, наприклад, організації дитячого відпочинку на морі. У багатьох одеських двориках можна помітити каркасні басейни, які тепер забезпечують позитивні емоції як дітям, так і дорослим. Коштує таке задоволення близько 5000 грн. Ті одесити, які мають більше фінансових можливостей, цього року альтернативу Чорному морю знайшли у термальних джерелах Закарпаття.

Фото: Українське радіо

Останні новини
"До обстрілів російськими ракетами треба бути готовими кожного дня" ― Юрій Ігнат про загрозу масованих ударів
"До обстрілів російськими ракетами треба бути готовими кожного дня" ― Юрій Ігнат про загрозу масованих ударів
У всіх регіонах України застосовуються аварійні відключення світла
У всіх регіонах України застосовуються аварійні відключення світла
Гурт "Циферблат" видав пісню про неправильний вибір, який руйнує життя
Гурт "Циферблат" видав пісню про неправильний вибір, який руйнує життя
Хейтспіч і Shmiska видали сингл про зміни у сприйнятті війни
Хейтспіч і Shmiska видали сингл про зміни у сприйнятті війни
В ООН назвали кількість українських біженців у Європі
В ООН назвали кількість українських біженців у Європі
Новини по темі
День народження Одеси: коли варто святкувати та як відбувається процес дерусифікації міста
"У Києві та Одесі ціни на оренду впали на 40%, а в Полтаві суттєво підвищились" — експерт із нерухомості про стан ринку
"Якщо будуть провокації в портах чи в морі, інші кораблі не стануть під завантаження", — Коваль про початок вивозу зерна з портів України
Перші судна із зерном будуть готові до відправки за 2-3 доби — АМПУ
Чи була Катерина ІІ насправді засновницею Одеси? Історик пояснив, чому варто демонтувати пам’ятник російській імператриці
Наші проекти