В ефірі

Олена Шуляк: "Продаж квартир відбуватиметься виключно в законних будівництвах"

15.09.2022 р., 22:35
Олена Шуляк: "Продаж квартир відбуватиметься виключно в законних будівництвах"

15 серпня 2022 року народні депутати ухвалили законопроєкт №5091 "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому". Відтак продаж квартир відбуватиметься виключно в законних будівництвах. Забудовник, який захоче продавати квартири, повинен обов'язково зареєструвати кожну квартиру як спеціальний об'єкт майнового права у реєстрі Міністерства юстиції. Про це в ефірі Українського радіо заявила голова партії "Слуга народу", заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

"Законопроєкт № 5091 підписаний президентом і вже починає працювати як закон. Зараз очікуємо, що Міністерство економіки і Міністерство розвитку громад і територій ухвалять відповідні постанови. Тому що є ще процедура імплементації цього закону, щоб він запрацював напевно. Цей законопроєкт дасть можливість працювати доброчесним забудовникам, які працюють чесно в законодавчому полі, і повністю виведе з ринку всіх тих, хто працює сірим чи чорним способом", — зазначила Шуляк.

Заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування наголосила, що забудовник повинен мати всі дозвільні документи, аби зареєструвати кожну квартиру у реєстрі Мін’юсту.

"Зараз ми говоримо про первинний ринок нерухомості, за нове будівництво. Тепер забудовник, який захоче продавати квартири, буде повинен обов'язково у спеціальному реєстрі Міністерства юстиції зареєструвати кожну квартиру як спеціальний об'єкт майнового права. До цього реєстру він зможе потрапити і здійснити таку реєстрацію лише тоді, коли в нього будуть всі дозвільні документи", — сказала вона.

Шуляк наголосила, що продаж квартир здійснюватиметься виключно в законних будівництвах.

"Раніше нечесний забудовник, в якого не було дозвільних документів, міг викопати яму, поставити паркан і вже відкривати продажі. Звичайні люди не розуміли, чи є у нього дозвільні документи, чи їх немає, як це перевірити, чи потрібно наймати юристів, адвокатів тощо. Тоді забудовник активно починав рекламну кампанію, заохочував всіх вкладати гроші, але виявлялося, що люди інвестували в незаконне будівництво. Зараз на рівні державних регуляторних механізмів такої можливості не буде. Продаж квартир виключно в законних будівництвах", — пояснила народна депутатка.

"Реєстрація кожної квартири в реєстрі Мін'юсту унеможливлює всі подвійні та потрійні перепродажі. До нас зверталися з випадками, коли одна й та сама майбутня квартира продавалася 18 разів", — додала вона.

Шуляк також зауважила, що "з ухваленням цього закону це спеціальне майнове право. Його банки зможуть брати у заставу для того, щоб розвивався й ринок іпотеки. Тобто це вже зареєстроване майнове право, яке має відповідну вартість для того, щоб банки могли працювати з таким активом".

Фото: freepik.com

Останні новини
У всіх регіонах України застосовуються аварійні відключення світла
У всіх регіонах України застосовуються аварійні відключення світла
Гурт "Циферблат" видав пісню про неправильний вибір, який руйнує життя
Гурт "Циферблат" видав пісню про неправильний вибір, який руйнує життя
Хейтспіч і Shmiska видали сингл про зміни у сприйнятті війни
Хейтспіч і Shmiska видали сингл про зміни у сприйнятті війни
В ООН назвали кількість українських біженців у Європі
В ООН назвали кількість українських біженців у Європі
"Сковорода приречений залишатися міфологізованим образом. Це пустка, яку можна наповнювати чим завгодно", —  Діана Клочко
"Сковорода приречений залишатися міфологізованим образом. Це пустка, яку можна наповнювати чим завгодно", — Діана Клочко
Новини по темі
Військові адміністрації перебувають у постійній координації з обласними радами — Шуляк
Шуляк: "Органам місцевого самоврядування не потрібне буде рішення суду, щоб знести незаконне будівництво"
Гроші будуть еквівалентні зруйнованому житлу. Голова партії "Слуга народу" про програми, які підтримують тих, хто втратив житло
Олена Шуляк про податкову модель "10-10-10": "Такі речі точно повинні ухвалюватися не емоційно, а на основі розрахунків"
Реальна перевірка репутації покупців ЗМІ розпочнеться, коли запрацює реєстр олігархів — Загребельська
Наші проекти